„Radość wielkim jest mędrcem, bo radość stworzyła słońce i świat. Smutek niczego nie urodzi”

Kornel Makuszyński Bezgrzeszne lata

Rozpoczęcie roku szkolnego 01.09.2012

Znów jest wrzesień. Tegoroczna uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbyła się w naszym "mini amfiteatrze". Dyrektor Ośrodka mgr Janusz Stasiak zapoznał wszystkich zgromadzonych z listem Rzecznika Praw Dziecka. Życzył jednocześnie wszystkim wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów. Wręczył absolwentom Szkół Zawodowych dyplomy i poświadczenia zdanego egzaminu zawodowego. Tłumaczenie na język migowy Danuta Grabowska . Cała uroczystość miała miłą i uroczystą oprawę.

Pasowanie na pierwszka ....
Piknik charytatywny20.09.2012

20. września odbył się III Charytatywny Piknik Integracyjny. Grali, śpiewali i tańczyli dla nas zespoły z ŻDK, oraz Studia Dance, którzy zatańczyli Hip-hop. Swoje umiejętności pokazały dzieci z grupy gimnastycznej „Piramida”. Bawiliśmy się świetnie.

Pasowanie na wychowanka internatu 24.09.2012

24. września Samorząd Internatu zorganizował ceremonię przyjęcia w poczet społeczności nowych wychowanków. Wszyscy nowicjusze przeszli próbę wspaniale, wywiadując się z przydzielonych zadań. Złożyli Przyrzeczenie i zostali uroczyście pasowani na wychowanków internatu.

Zielone Lubuskie ....

W piękne, słoneczne popołudnie najmłodsza grupa dzieci z internatu wybrała się do lasu. Było dużo zabawy, mało grzybów. Najważniejsze, że nałykaliśmy się świeżego, leśnego powietrza. Powtórka z wyjściem do lasu już wczesną zimą. Cykliczność związana jest z przystąpieniem do programu „Zielone Lubuskie”.

Wycieczka do Karpacza

7-8-9.12.2012r. harcerze z 29 DH „Diabliki” działającej przy naszym ośrodku byli na wycieczce w Karpaczu. Pogoda dopisała, humory również a sił wystarczyło na na zawędrowanie zaśnieżonym szlakiem do schroniska „Samotnia”.

Projekt edukacyjny - Pitagoras

Uczniowie klas trzecich gimnazjum przygotowali projekt edukacyjny pod tytułem „ Pitagoras grecki matematyk”. Prezentacja projektu odbyła się z dniu 30.11.2012r. w holu szkolnym. Zaproszono uczniów, grono pedagogiczne oraz rodziców. Przedstawiono prezentację multimedialną przygotowaną przez uczniów. Przeprowadzono konkurs krzyżówkowy o greckim matematyku. Spotkanie zaszczycił swoja obecnością sam Pitagoras. Dużo zabawy towarzyszyło konstrukcji kwadratów na bokach trójkąta prostokątnego. W szkole wykonano tablicę z pracami uczniów, plakaty i albumy.

Akcja Tulipan

Już trzeci rok uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawcą realizują projekt Akcja Tulipan. Na efekty ich pracy musimy poczekać do wiosny.

Andrzejkowe szaleństwa

29 listopada w naszej klasie odbyła się zabawa andrzejkowa. Spotkanie rozpoczęliśmy zabawą integracyjną ,,Czary- mary” i specjalnym zaklęciem- by spełniły się wszystkie andrzejkowe wróżby. Jak każe tradycja, wrzuciliśmy też symboliczny grosik do misy z wodą. Po takim wstępie mogliśmy już rozpocząć wróżenie. Były wróżby z butami, losowanie kartek z imionami nowych kolegów i koleżanek, no i oczywiście wróżba ,,Kim będę?”. Każdy próbował odgadnąć, co przyniesie przyszłość. Po zakończeniu wróżb wszyscy wspaniale się bawili podczas zabaw integracyjnych i tańców. Wszyscy mamy też nadzieję, że nasze wróżby się spełnią. Według wierzeń ludowych, w wigilię Świętego Andrzeja uchylają się wrota do nieznanej przyszłości. Postanowiliśmy wykorzystać tę niecodzienną okazję i za pomocą specjalnie przygotowanych wróżb sprawdzić co nas czeka w nadchodzącym roku. W przerwach między wróżbami był czas na tańce oraz słodki poczęstunek. Wszyscy świetnie się bawili.

Halloween

Zajęcia miały na celu przybliżenie dzieciom jednej z tradycji krajów anglosaskich. Dzieci wykonały kilka zadań w klimacie Halloween- „przerażająca ortografia, dyniowa tabliczka mnożenia, malowanie balonów i twarzy …, obejrzały przygotowaną prezentację multimedialną…bawiły się naprawdę świetnie a uśmiech nie schodził z ich twarzy…

Dzien skupienia
Wywiad dla ESKi
Tłusty czwartek

W tym roku również cała szkoła zajadała się paczkami. Marmolada różana, mus czekoladowy, budyń śmietankowy. Same pyszności. Szkoda, że taki dzień jest jeden w roku.

Egzamin gimnazjalny

W tym roku również gimnazjaliści naszej szkoły przystąpili do egzaminu. Przed rozpoczęciem zmagań spotkanie w klasach, wymiana ostatnich informacji i . . . . Stres jaki towarzyszył przed egzaminem z chwilą wejścia na salę egzaminacyjna minął. Przyjazna atmosfera ze strony komisji nadzorującej pozytywnie wpłynęła na samopoczucie uczniów. W obecności przedstawicieli uczniów dyrektor ośrodka dostarczył zaklejone testy egzaminacyjne. Równo o godzinie 9.00 rozpoczęły się zmagania gimnazjalistów. Pod koniec czerwca wyniki.

Konkurs historyczny

W dniach 19-20 kwietnia 2013 roku we Wrocławiu odbył się XVII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Historycznej dla uczniów niesłyszących i słabosłyszących. W Konkursie wzięło udział 18 Ośrodków z całej Polski. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Tematem konkursu były " Słynne bitwy w historii Polski". Nasz Ośrodek reprezentowali uczniowie: I kategoria - Natalia Gołąb zajęła III miejsce, II kategoria - Damian Bagiński zajął XII miejsce, III kategoria - Konrad Kalski zajął XII miejsce. Wszystkich uczniów przygotowywała mgr Agnieszka Godecka. Gratulacje ! Za najładniejszą chorągiew XVII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego - Wrocław 2013 r.- uznano chorągiew z naszego Ośrodka . Szczególne podziękowania w tym miejscu należy skierować za przygotowanie tego rekwizytu do pani mgr Haliny Szyszkowskiej. Podczas uroczystości otwarcia konkursu uczniowie zaprezentowali się w strojach historycznych: niewiasty, rycerza i dworzanina z epoki średniowiecza. Stroje wykonali uczniowie pod kierunkiem mgr Agnieszki Godeckiej i mgr Haliny Szyszkowskiej. Po części oficjalnej uczniowie uczestniczyli w wielu atrakcjach, takich jak: zwiedzanie stadionu piłkarskiego, na którym odbywały się mecze podczas piłkarskich mistrzostw Europy "Euro 2012", pokaz średniowiecznej sztuki walki ( rycerzy polscy , Tatarzy), wycieczka po Wrocławiu zwiedzanie zabytków Wrocławia - ratusz, Uniwersytet Wrocławski, Ostrów Tumski, zwiedzanie Panoramy Racławickiej. Opiekunowie : wicedyrektor szkoły mgr Beata Prowancka - Szelest mgr Agnieszka Godecka

Targi Edukacyjne

W dniu 19.04 odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne na których prezentował się nasz Ośrodek. Prezentacja powstała jako pomysł mgr Olgi Chmiel i mgr Anety Mićko pod tytułem „Pyszne lato”. Cała dekoracja wykonana została z masy cukrowej, kremów i ciasta.

Zakończenie roku w ZSZ

W dniu 14.06.2013r. kolejny rocznik uczniów klas III zsz opuścił mury naszej szkoły. Wszystkim życzymy powodzenia na egzaminach zawodowych i spełnienia planów życiowych.

Zakończenie roku szkolnego

I oto ten dzień, ostatni w tym roku szkolnym. Na uroczystym apelu spotkała się cała szkoła. Uczniowie kończący szkołę otrzymali świadectwa z rąk dyrektora, najlepsi nagrody, rodzice pochwały. Cała uroczystość miała podniosły i miły charakter.

Archiwum aktualności 2010/11

Archiwum aktualności 2011/12