„Radość wielkim jest mędrcem, bo radość stworzyła słońce i świat. Smutek niczego nie urodzi”

Kornel Makuszyński Bezgrzeszne lata

Bal karnawałowy 27.01.2011

27 stycznia w Internacie odbył sie Bal Karnawałowy, na który przybyli przebierańcy z różnych stron kraju i świata. Wesoła zabawa trwała do "białego rana". Ekipa balowiczów była bombowa i superowa. Nagrodziliśmy najfajniejsze kostiumy i tych, którzy bawili się nie "żałując nóg". Zabawa była przewspaniała, a Ci którzy nie byli niech żałują :)

Studniówka 21.01.2011
Konkurs gastronomiczny styczeń 2011
Świąteczne życzenia 24.12.2010

Niech Maleńka Miłość, która rodzi się w stajence Betlejemskiej obdarza Was wszystkich zdrowiem, radością i pokojem na cały czas Świąt i Nowy Rok 2011 .

Tradycje klasy III a 21.01.2011

Tradycją naszej klasy    URODZINY  naszych koleżanek i kolegów. W grudniu jubilatem był Mateusz. Były życzenia, prezenty i  przyjęcie. Jubilat bardzo się wzruszył…

      Inną  grudniową  tradycją    klasowe Spotkania Opłatkowe z udziałem naszych rodziców i opiekunów. W tym roku przygotowaliśmy dla rodziców niespodzianki, jedną były współczesne „ Jasełka Polskie” i kolęda, a drugą - upominki, przez nas samych wykonane.

Kiermasz Bożonarodzeniowy 18.12.2010

17 grudnia 2010 r. przy Żarskim Ratuszu odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez pomysłodawczynie - p. Anię Nowak (wychowawca gr.7-ej) i p. Alinę Kopalę (wychowawca gr.6-ej). Sprzedawaliśmy własnoręcznie zrobione choinki z szyszek, bombki ze wstążek, stroiki, ozdoby choinkowe wykonane techniką decupage. Mimo mroźnej pogody serca kupujących były gorące - uzbieraliśmy 1205,50 złotych. Zarobione pieniążki przeznaczymy na autokar na wycieczkę do Karpacza i Miasteczka Western City. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli sie w przygotowanie kiermaszu, a zwłaszcza Rodzicom, którzy przywozili nam szyszki i elementy dekoracyjne.

Adwentowy Dzień Skupienia 16.12.2010

Czas adwentu to okazja do zatrzymania się, refleksji, ale i zabawy, która też może być sposobem na poznawania świata i poszerzanie swoich horyzontów.

W takim klimacie w dniu 16.12 przeżywaliśmy Adwentowy Dzień Skupienia. Po krótkim apelu, który wprowadził nas w klimat adwentowego czuwania uczniowie wraz z nauczycielami podjęli wspólne zadania w kasach. Był to także czas do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Z czystymi sercami uczestniczyliśmy we wspólnej Mszy św. w kościele św. Józefa na Palcu Inwalidów. Spotkanie z Eucharystycznym Chrystusem zapaliło w naszych sercach jeszcze większą tęsknotę i jednocześnie radość ze zbliżających się świąt.

Drugą część naszego adwentowego zatrzymania wypełnił świąteczny maraton. Był czas na wspólne kolędowanie, przygotowywanie świątecznych prezentów czy też ozdób świątecznych.

Klasy wraz ze swoimi opiekunami z wielkim zaangażowaniem podjęły zmagania i rywalizację.

Chwile modlitewnego skupienia przeplatane radosną zabawą wypełniły cały adwentowy dzień, który pomógł nam lepiej przygotować się do Świąt.

Małym kucharzem być 13.12.2010

13 grudnia 2010 roku  uczniowie szkoły podstawowej wzieli udział w  konkursie “ Małym kucharzem być...” . Zadaniem uczniów było wykonanie dekoracji z warzyw , owoców , chleba i innych produktów spożywczych.         Mali kucharze  wyśmienicie się bawili a  efekty ich pracy możecie zobaczyć sami ... Świetną zabawę przygotowały  panie: Aneta Mićko i Olga Chmiel

Z życia 29 Drużyny Harcerskiej „Diabliki”…..

We wrześniu 2007 r. dostaliśmy zaproszenie od Komendy Hufca do wzięcia udziału w Chorągwianym Zlocie Drużyn Nieprzetartego Szlaku w Leśnym Dworze w Świbnej. W związku z tym faktem wraz z kilkorgiem moich wychowanków postanowiliśmy stworzyć próbną Drużynę Harcerską o nazwie „Diabliki” (zgodnie z nazwą naszej ówczesnej grupy). Jakiś czasWe wrześniu 2007 r. dostaliśmy zaproszenie od Komendy Hufca do wzięcia udziału w Chorągwianym Zlocie Drużyn Nieprzetartego Szlaku w Leśnym Dworze w Świbnej. W związku z tym faktem wraz z kilkorgiem moich wychowanków postanowiliśmy stworzyć próbną Drużynę Harcerską o nazwie „Diabliki” (zgodnie z nazwą naszej ówczesnej grupy). Jakiś czas później zaczęliśmy już funkcjonować oficjalnie jako 29 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku „Diabliki”. Odkąd harcerstwo stało się nam bliskie systematycznie bierzemy udział w Zlotach Drużyn NS w Świbnej.

Kadra drużyny:

 • Drużynowa: Katarzyna Gruber
 • Drużynowa: Teresa Włodarczyk
 • Przyboczna: Sandra Gębicka
 • Członkowie drużyny:
  • Natalia Kurzawa
  • Natalia Gołąb
  • Weronika Paluszkiewicz
  • Angelika Cybulska
  • Zuzanna Skiba
  • Wioletta Stora
  • Paulina Borodeńko
Mikołajki 6.12.2010
Dzień pluszowego misia 25.11.2010

Dziś pluszowy miś ma swój dzień. Przy okazji tego sympatycznego święta uczniowie wraz ze swoimi przytulankami słuchały opowieści o Kubusiu Puchatku. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w 2002 roku w setną rocznicę powstania maskotki. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Wydarzenie uwiecznił na rysunku Clifford Berryman. Rysunek ukazał się w gazecie "The Washington Post”. Obrazek natchnął sklepikarza z Brooklynu, Morrisa Mitchoma do produkcji, za specjalnym pozwoleniem prezydenta, pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Inscenizacja „Żeby nie było brudasów” data

Wychowawczyni gr.3 - p. Danuta Piniuta, przygotowała wraz z młodszymi grupami inscenizację "Żeby nie było brudasów". Wszyscy wesoło się bawili przy mydlanych bańkach, które zamieniły "brudasów" w pachnące mydłem "czyścioszki". Inscenizacja była przygotowana w ramach innowacji pedagogicznej "W zdrowym ciele zdrowy duch", której autorami są p. Ewa Stec (kierownik internatu) i p. Krzysztofa Wróbel (wychowawczyni gr.1-ej)

Manewry historyczne 9.11.2020

text

Ogólnopolskie targi edukacyjne w Łodzi 20-21.10.2010

Tam również nie mogło zabraknąć naszych uczniów. Młodzież z klas technikum i szkoły zawodowej reprezentowała nasz ośrodek na targach w Łodzi. Wkład pracy w przygotowanie stoiska miało wielu nauczycieli naszej szkoły. Niezastąpiony był jak zawsze zespół Kurtyna z choreografią przygotowana przez panie L. Sienkiewicz i K. Wróbel.

Wyjazd do teatru Capitol jesień 2010

Jako podsumowanie projektu profilaktycznego, młodzież z gr. 1-ej i 2-ej wyjechała do Teatru "Capitol" we Wrocławiu. Obejrzeli sztukę "Czarnoksiężnik z Krainy Oz", a potem pod kierunkiem swoich wychowawców - p. Lodzi Sienkiewicz i p. Krzysi Wróbel ruszyli na podbój Wrocławia. Zwiedzili Stary Rynek , szukali krasnali, obfotografowali co atrakcyjniejsze miejsca na Starówce, a potem oczywiście ... zakupy w Galerii. Było superowo i bombowo. Powtórka będzie ? Oczywiście !- nowy projekt juz złożony do komisji konkursowej przy Klubie AA w Żarach.

Las jesienią 20.10.2010

text

Klasy  I b i  III a  wybrały się na wycieczkę  do lasu w Nadleśnictwie Szprotawa, realizując część  drugą projektu „Las w czterech porach roku”. Tym razem oglądaliśmy las jesienią. Oglądaliśmy  barwną, jesienną szatę lasu, zbieraliśmy skarby natury, poznawaliśmy rośliny  runa leśnego i podszytu. Oglądaliśmy  zabytek przyrody – dąb  „Chrobry”. Jest  potężny , dostojny i piękny. Szczególnie nas  zachwyciło  jego  wnętrze !! Zabawa w chowanego w leśnej głuszy i pieczenie kiełbasek na ognisku sprawiło nam wiele radości. Z  przywiezionych  skarbów  zrobiliśmy  cudne prace, które zdobiły  hol szkolny.  Z niecierpliwością czekamy na kolejne wycieczki.

 

Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2010

W tym uroczystym dla nas dniu uczniowie przygotowali wspaniały apel. Gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych przedstawili Atlas Grzybów Szkolnych- niestety w większości trujących. Maluchy złożyły wszystkim życzenia. Były tańce, piosenki, wiersze i scenki. Nie mogło także zabraknąć występów grupy tanecznej. Wszyscy nauczyciele zostali odznaczeni pysznymi ciasteczkowymi orderami.

Wycieczka integracyjna do Świeradowa Zdroju 13.10.2010

13 października cała społeczność internatu wzięła udział w wycieczce do Świeradowa Zdroju. A wszystko w ramach integracji środowiska internackiego i poznania miejscowości uzdrowiskowej. Pogoda i humory dopisaly. Było przecudnie, a zwlaszcza podczas wjazdu kolejką gondolową na Szczyt Izerski. Ekipa pod wodzą p. Krzysi i p. Ani weszla na szczyt czarnym szlakiem. Byli "wypompowani', ale przeszczęśliwi :). Zwiedziliśmy rownież Pijalnię Wód. Niektórzy pod pomnikiem "Żabki' na siłę chcieli "zamienić żabkę" w królewicza, ale niestety... Zwiedziliśmy rowniez Czarci Młyn, gdzie pan piekarz ugościł nas swojskim chlebkiem ze smalcem i masełkiem. Pychota.Było bajecznie. Następna wycieczka - Karpacz. Czy pojadą wszyscy? Zobaczymy...

VIII ogólnopolski przegląd teatrów dzieci i młodzieży z wadami słuchu

Grupa teatralna przygotowana przez panią Gruber i pana Hernesa zajęła III miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów w Szczecinie. Natomiast Marta Grochala otrzymała wyróżnienie dla najlepszej aktorki mimicznej.

Bieg przeciw dopalaczom 12.10.2010

12 października Organizatorzy Sportu w internacie - p. Krzysztofa Wróbel i p. Grażyna Krzyżańska zorganizowały bieg "Stop dopalaczom". Społeczność internatu chętnie wzięła udział w tym biegu wyrażając w ten sposob swój sprzeciw przeciw ogólnodostępnym dopalaczom. Cała akcja zorganizowana zostala w ramach Jesiennej Olimpiady Sportowej.

Zielona szkoła 8-10.10.2010

W dniach 8-10 października klasy Ia i IV-V wyjechały na Zieloną Szkołę. Wyjazd zorganizowali pani Braun, paniRutkowska i ksiądz Pluta. Program wyjazdu obejmował m.in. zwiedzanie seminarium duchownego          w Paradyżu, muzeum i ogrodów, przejście trasą podziemną w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym, pobyt na basenie Kasztelanka w Międzyrzeczu oraz wiele innych atrakcji. Uczniowie byli zachwyceni.

Akcja tulipan 27.09.2010

text

Dzień integracji szkolnej 30.09.2010

Dzień Integracji odbył się 30 września 2010r. w czwartek. Stał się imprezą , która na stałe została wpisana w harmonogram pracy szkoły. Obchody tego dnia przebiegały kilkuetapowo. Dzieci rozwiązywały w klasach przydzielone im zadania. Następnie odbył się uroczysty Apel – Pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Wicedyrektor pani Beata Prowancka – Szelest przyjęła nowych uczniów w szeregi klas pierwszych. Uczniowie otrzymali również upominki od Rady Rodziców. Uczniowie uczestniczyli w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego. Laureatami pojedynku okazali się uczniowie naszej szkoły, którzy otrzymali puchary i nagrody. Wychowankowie brali także udział w zabawach zorganizowanych w Bowling „ Pod papugami”. Mieli do dyspozycji kręgielnię, stoły bilardowe, tenisa stołowego i wiele innych atrakcji. Ten dzień był okazją do spotkania i wspólnej zabawy wszystkich uczniów i nauczycieli naszego Ośrodka. Natomiast po południu nowi uczniowie zostali oficjalnie przyjęci do grona wychowanków internatu.

Pasowanie uczniów klas pierwszych 16.09.2010

Dnia 16 września w miłej, rodzinnej atmosferze w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. Na uroczystość przybyli zaproszeni przez dzieci goście. Najważniejszym momentem uroczystości było pasowanie każdego dziecka na ucznia przez dyrekcję Ośrodka. Panowała miła, podniosła atmosfera. Każdy uczeń otrzymał prezencik od Rady Rodziców. Nasza szkoła zyskała w swoich szeregach nowo upieczonych 6 uczniów. Witamy ich serdecznie i życzymy samych sukcesów.

Cała Polska czyta dzieciom wrzesień 2010

I my przystąpiliśmy do tej sympatycznej akcji. Nauczyciele czytają i migają tekst tak by dzieci mogły go w pełni zrozumieć . Celem akcji jest krzewienie zdrowia emocjonalnego dzieci i młodzieży, tj.:

 • wspieranie prawidłowego rozwoju psychicznego, umysłowego i moralnego dzieci i młodzieży,
 • ochrona godności i integralności dziecka oraz przeciwdziałanie każdej z form dyskryminacji, przemocy, wykorzystywania, nadużyć i zaniedbań wobec dziecka,
 • krzewienie oświaty psychologicznej i edukacja w zakresie metod wychowawczych,
 • przeciwdziałanie patologiom w rodzinie,
 • ograniczanie negatywnego wpływu kultury masowej i mass mediów
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 1.09.2010

Dnia 1 września 2010 roku dyrektor Ośrodka pan Janusz Stasiak przywitał uczniów, rodziców i nauczycieli na uroczystym apelu. Była to również okazja do wręczenia absolwentom Szkół Zawodowych dyplomów nadających kwalifikacje zawodowe.