„Radość wielkim jest mędrcem, bo radość stworzyła słońce i świat. Smutek niczego nie urodzi”

Kornel Makuszyński Bezgrzeszne lata

Rozpoczęcie roku szkolnego 09.2014

Minęły wakacje i do szkoły czas wracać. Wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci i wypoczęci. Chętni do pracy i poświeceń w nowym roku szkolnym 2014/2015. Uroczysty apel rozpoczynający rok szkolny tym razem na sali sportowej. Podczas apelu dyrektor Janusz Stasiak dokonał prezentacji nowego sztandaru Ośrodka. Wręczył również naszym absolwentom świadectwa kwalifikacyjne. Całą uroczystość na język migowy przekładała Danuta Grabowska.

Dzień Edukacji Naradowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie przygotowali apel. Były eleganckie stroje, hymn wykonany w języku migowym, przemówienia, podziękowania, tradycyjne wiersze, pokaz tańca. Na koniec każdy z nauczycieli otrzymał soczysty i kolorowy poczęstunek wraz z życzeniami.

Kiermasz SERWUS

Dnia 27 września 2014 uczestniczyliśmy w festynie organizowanym przez stowarzyszenie "Serwus". Nasze stoisko z rękodziełem wykonanym przez uczniów szkoły razem z nauczycielkami Haliną Szyszkowską , Agnieszką Godecką, Katarzyną Spacjer i Betą Kowal cieszyło się sporym zainteresowaniem. Uczniowie , którzy brali udział w festynie mogli skorzystać z zapewnionych przez organizatora atrakcji. Dziękujemy za zaproszenie.

Kraina słodkości

Dnia 26 września 2014 uczniowie szkoły zawodowej o specjalnościach kucharz i cukiernik pojechali do Zielonej Góry , do "Krainy Słodkości". Tam mogli zobaczyć kolorowe słodkie cudeńka, obejrzeć pokaz wykonywania figurek i lizaków z karmelu. Każdy z uczniów mógł samodzielnie stworzyć własnego lizaka. Było bardzo ekscytująco i słodko. Opiekunem wycieczki była Pani Aneta Mićko.

Ścieżka przyrodnicza

Dnia 26 września 2014 uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum odbyli wycieczkę do Biedrzychowic na ścieżkę przyrodniczo-leśną "Dolina Szyszyny".Przewodnik opowiadał bardzo ciekawie o lesie i jego tajemnicach. Poznawaliśmy drzewa, zbieraliśmy grzyby, przytulaliśmy się do drzew, strzelaliśmy z łuku do "dzika", widzieliśmy norę lisa, uczyliśmy się sztuki sadzenia drzew. Wyprawa zakończyła się poczęstunkiem. Dziękujemy organizatorom Panu Leszkowi Wantole i Panu Leszkowi Kraśnickiemu za wspaniałą i pouczającą wyprawę do lasu.

Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

W czerwcu byliśmy na Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych "Victoria" w Głogowie. Było naprawdę bardzo emocjonująco i wesoło. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych konkurencji, w wielu mieliśmy okazję uczestniczyć po raz pierwszy. Zajęliśmy pierwsze miejsce, otrzymaliśmy puchar i nagrody.

Wybory samorządu

Dnia 29.09.2014r przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie. W głosowaniu wzięło udział 92 osoby, które wybierały swoich przedstawicieli spośród 17 kandydatów w szkole podstawowej i gimnazjum, oraz 17 kandydatów w szkołach ponadgimnazjalnych. Wśród wszystkich głosów oddanych jeden był nieważny. Komisja czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu obliczyła liczbę głosów. Opiekunki Samorządu Uczniowskiego p. Katarzyna Wasilewska i p. Jolanta Hojda obserwowały pierwsze samorządne działania uczniów w nowym roku szkolnym.

Święto Niepodległości

Dnia 7 listopada odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie wysłuchali pieśni patriotycznych, recytacji wierszy, śpiewali hymn państwowy ,,Mazurek Dąbrowskiego” a także mogli zobaczyć naczelnika państwa polskiego, Józefa Piłsudskiego. Apel przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycielek: pani Ewy Ziółkowskiej i pani Małgorzaty Jaśkowiak.

Archiwum aktualności 2010/11

Archiwum aktualności 2011/12

Archiwum aktualności 2012/13

Archiwum aktualności 2013/14

Fotogalerie ODWSM